Sık Sorulan Sorular

SIK SORULAN SORULAR (S.S.S)

Neden Hicret Kuyumculuk Ürünlerini Tercih Etmeliyim:

Ürünlerimizin tamamı kendi üretimimiz olup titiz bir işçilikle hazırlanmaktadır. Ürünlerimiz 925 ayar Gümüş olup her türlü teste açıktır. Ürün çeşitliliği ve devamı açısından herhangi bir stok problemi yaşanmaz. Fiyat olarak birinci elden satın aldığınız için daha uygun fiyata daha kaliteli ürünlere sahip olursunuz.

Neden Üye Olmalıyım:

hicretkuyumculuk.com’dan Üye olmadan da alışveriş yapabilirsiniz. Fakat üye olarak indirimlerden ve yeni ürünlerimizden öncelikli olarak haberdar olursunuz. Ayrıca daha hızlı ve kolay sipariş oluşturabilir, tüm sipariş ve ödeme geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Ürünleri istek listenize alabilir favori ürün listenizi oluşturabilirsiniz.

Ödeme ve Kullanım Şartları:

Sipariş esnasında ödeme yapabileceğiniz ödeme yöntemleri aşağıdaki gibidir.

-Kredi Kartı

-Banka Kartı

-Havale/EFT

Kart Bilgilerim ve Kişisel Bilgilerim Kaydediliyor mu?

Kart bilgileriniz 3D Secure ile korunmakta ve ödeme sağlayıcı haricinde Hicret Kuyumculuk dahil kaydedilmez ve  Üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.

Kişisel Bilgileriniz “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” Kampsamında sizin izniniz ve bilginiz olmadan Üçüncü şahıslarla paylaşılmaz veya reklam ve diğer amaçlar ile kullanılmaz.

Teslimat ve Kargo:

Ürünü Satın Aldım Sipaişim Ne Zaman Kargolanır?

Satın alınan ürünler herhangi bir stok, adet, müşteri notu-isteği, işlem ve özelleştirme gerektirmiyor ise aynı gün kargoya verilir. Azami kargolama süresi 2 iş günüdür. Bulunduğunuz lokasyona göre teslimat süresi 3 iş günüdür. Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız.

Siparişimi Teslim Alırken Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?

Web sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde sipariş alt limiti olmadan “Ücretsiz Kargo” ile satın alabilirsiniz. Sipariş teslimi sırasında sizden herhangi bir ücret talep edilmez.

Siparişimi Teslim Alırken Nelere Dikkat etmeliyim? 

Siparişinizi kargo görevlisinden teslim alırken paketin hasarlı olmadığının paket üzerindeki bilgilerin size aip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Paket hasarlı ise paketi teslim almadan kargo görevlisi ile birlikte tutanak altına alınmalıdır.

İptal, İade ve Değişim Şartları:

Siparişimi İptal Edebilir miyim?

Siparişiniz uygun koşulları sağladığı sürece sipariş iptali gerçekleştirebilirsiniz. Bu koşullar:

-Ürün özelleştirilebilir değilse (Harf, İsimli Ürünler, Kombin Ürünler)

-Siparişiniz henüz kargoya teslim edilmediyse.

-Sözleşmeye tabii Toplu ürün ve sipariş değilse.

-Sipariş üzeri  Firmamıza ürettirilen ürün değilse. (Küçültme-büyütme-ekleme dahil)

İade Koşulları Nelerdir?

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün için içinde “Cayma Hakkı”nızı kullanarak iade edebilirsiniz. Aşağıdaki istisnalar bu kurala tabi değildir.

-Özelleştirilebilir Ürünler (Satıcı-üreticiden kaynaklanan problemler hariç)

-Hasar Görmüş Kullanılamaz ve satışa hazır halde olmayan ürünler (Satıcıdan kaynaklanan hata veya problemler hariç.)

-Eksik Ürünler (Ürünlerin Tüm aksesuar, parça ve varsa hediye edilen ürün ile birlikte gönderilmemesi halinde)

Ürün Değişimi Yapabilir miyim?

Satıcıdan kaynaklanan yanlış-eksik-hatalı gönderimler hariç. değişim süresi 7 gündür. İlgili süre içinde ürün değişimi yapabilirsiniz. Değişim işlemlerinde Kargo Ücreti alıcıya aittir. Değişim yapılacak ürünlerde herhangi bir tamir işlemi, deformasyon olmamalıdır. Ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

Bakım ve Temizlik:

Ürünlerimi nasıl temizlemeliyim?

Gümüş Madeni oksitlenmeye karşı en mukavemetli madenlerden biridir. Paslanmaz, sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Bununla beraber yapısı gereği kararmaya müsait bir madendir. Ürünlerimizin tümüne kararmaya karşı kaplama yapılmasına rağmen zamanla ürün kararabilir. Ürününüzü temiz pamuklu ve aşındırmayan bir bez ile temizleyebilir veya bununla ilgili periyodik olarak bir mücevher satıcısına temizletebilirsiniz.

Takılarımı hangi koşullarda saklamalıyım?

Takılarınızın ilk günkü gibi kullanmaya devam etmek için ter, su, nem ve kimyasal maddeler ile temasından kaçınınız. Kullanımdan sonra kutusunda veya hava almayacak kapalı ve nemsiz bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0850 532 2360

E-posta: info@hicretkuyumculuk.com